piątek, 25 marca 2016

Święta za pasem: trochę o przeszłości i teraźniejszości...

Lada dzień Wielkanoc. Tak samo jak zapewne i Wy zaczęłyśmy przygotowania do świąt... Listy zakupów, planowanie, dekorowanie. Niby tyle pracy, ale moment wytchnienia z najbliższymi sprawia, że wspomnienie o zabieganiu odchodzi w niepamięć. W poszukiwaniu wielkanocnych inspiracji zajrzałyśmy więc do internetu. Miała być chwila szukania, ale okazało się, że można znaleźć tyle ciekawych materiałów związanych ze świętami, że z chwili zrobiło się pół dnia :) Postanowiłyśmy się podzielić z Wami tym co znalazłyśmy.

Pamiętacie tradycję wysyłania kartek z życzeniami? Pewnie niektóre z Was jeszcze je wysyłają i otrzymują, ale chyba zgodzicie się z nami, że ten miły gest w dzisiejszych czasach wyparły SMS'y i MMS'y. Nawet gdyby tradycja wysyłania kartek wróciła do łask to i tak współczesne kartki nie dorównują tym z przeszłości. Teraz drukowane zdjęcia, po mocnej obróbce graficznej, kiedyś ręcznie malowane kartki lub piękne zdjęcia w stylistyce retro. Spójcie poniżej i wyobraźcie sobie, że otwieracie puszkę z pamiątkami swojej babci...Szukając zdjęć kobiet z ubiegłego wieku w wielkanocnej scenerii czy stylizacji nie zaskoczył nas fakt, że znacznie więcej materiałów można znaleźć w klimacie świąt Bożego Narodzenia, ale zdjęcia, które pokazują jak na przestrzeni lat zmieniła się moda i sposób postrzegania stylizacji jest niesamowity. No powiedzcie same... Kapelusz z zajączkiem? :) Za to zdjęcie pięknej i naturalnej Doris Day z koszykiem i żywym zającem ujęło nas naturalnością.


Wracając do teraźniejszości i naszych przygotowań przedstawiamy Wam zbiór inspiracji, które pomogą nam w te święta.
Wiadomo, nie ma świąt bez pisanek, a mnogość wzorów zapiera dech w piersiach. Od kolorowych symetrycznych, poprzez tradycyjne wydrapane wzory, aż po zdobione na bogato.


Mimo, że tak zdobione jajka są naprawdę piękne my w tym roku ograniczymy się chyba do tradycyjnej metody i zadanie dekorowania jajek powierzymy jednak najmłodszym...
Jeśli uda się Wam znaleźć wolną chwilę samodzielnie możecie zrobić wianek na drzwi lub do położenia na stół czy na komodę. Na wspólne robienie wianków zapraszamy koleżanki i podczas wspólnego wieczoru przy plotkach za pomocą pistoletu do kleju tworzymy unikatowe kompozycje. Wystarczy kilka dodatków, którymi możecie się wymieniać pomiędzy sobą - niepowtarzalny wianek gwarantowany.
Przyszła pora na coś słodkiego. Nie ma świąt bez wielkanocnej babki i mazurka. My znalazłyśmy ciekawy przepis na Słodkababka.pl Jeśli macie swoje sprawdzone przepisy napiszcie w komenatrzu - chętnie się zapoznamy :)Na naszej liście nie zapomniałyśmy o koszyczku ze święconką, który odpowiedniej zawartości powinien być odpowiednio udekorowany. Jednak jeśli tradycyjny koszyczek chciałybyście zastąpić czymś innym świetnym pomysłem jest drożdżowy koszyczek, który możecie upiec same. Przepis znajdziecie na tym blogu.Życzymy Wam, żeby przygotowania do świąt były samą przyjemnością, a czas z bliskimi trwał jak najdłużej i był powodem do wielu ciepłych wspomnień.

Całujemy świątecznie,
zespół Livia Clue.

1 komentarz: