piątek, 4 grudnia 2015

Przedświąteczne porządki w stylu retro

Witaj grudniu! Najbardziej wyczekiwany i najbardziej zalatany, a w związku z tym (jak gdzieś dzisiaj wyczytałyśmy) najszybszy miesiąc w roku już nadszedł. 

Czy jesteś typem, który ma wszystko świetnie zaplanowane i spokojnie odhacza kolejne punkty z listy, czy też robisz wszystko na ostatni moment? Tego drugiego nie polecamy, dlatego już dzisiaj przypominamy o świątecznych porządkach i mamy dla Was garść inspiracji z przymrużeniem oka.

Wiele sukienek Livia Clue krojem nawiązuje do lat 50., bo to naszym zdaniem jedna z tych dekad, kiedy dzięki modzie wyglądałyśmy najpiękniej i najbardziej kobieco. Jednak o ile teraz spokojnie możecie zabrać się za sprzątanie w dresie i bez śladu korektora na twarzy, pół wieku temu zapewne żadna szanująca się pani domu by sobie na to nie pozwoliła (i to nie tylko dlatego, że jeszcze nie było dresów... chyba). Pełny makijaż od rana i idealna fryzura w każdej sytuacji stanowiły część z długiej listy codziennych obowiązków.


idealna_pani_domu

 
Na pewno znacie stare plakaty i reklamy, na których takie gospodynie domowe o nieskazitelnym wyglądzie z uśmiechem wykonują prace domowe. Na nogach mają szpilki, a na szyi perły i jedynie urocze fartuszki osłaniają ich eleganckie sukienki przed kurzem i brudem. Aha, nie zapomnijcie o stylowej chusteczce na głowie (w wersji współczesnej można zastąpić opaską). 


Star Midi Klaudia_styl lat 50.


Mówiąc serio, to na pewno nie będziemy Was zachęcać do takiej akurat stylizacji. No, może fartuszek retro umili Wam czas spędzony w kuchni, więc czemu nie. Namawiamy jednak do wciągnięcia w przedświąteczne porządki i zakupy domowników, niech też zasłużą na Boże Narodzenie i zdobędą trochę punktów u świętego Mikołaja. A czas, który zyskacie można przeznaczyć na przykład na wypad do kina czy przedświąteczne spotkanie z przyjaciółkami – i tutaj nasza bohaterka, STAR Midi Klaudia na pewno się przyda :)

1 komentarz: